Sorulan Sorular

IAL'in piyasadaki benzerlerinden farkı nedir?
IAL Sistem ACP'nin (AUTO CROSS LİNKED PROCESS) piyasadaki diğer Hyalüronik Asit'lerden farkı üretim teknolojisinde yalnızca kendisine ait patenti ile etkisinin uzun süreye yayılmasıdır. Hyalüronik asit saf bir moleküldür ve cilt ihtiyacı olduğu için onu hemen alır ve absorbe eder yani cilt tarafından hemen emilir. Ancak IAL Sistem ACP'nin özel üretim tekniği ile Hyalüronik asit molekülü kendiyle çapraz bağlanarak cilt altında uzun süre kalır ve etkisini uzun süreye yayar. Yani cilt uzun süre parlaklığını, canlılığını genç görünümünü muhafaza eder.
 
Kimler IAL uygulaması için uygun profil oluştururlar?
Tüm cilt tipleri için endike olup, cildi dış koşullar nedeniyle zarar görmüş (Güneş, sigara alkol kullanımı vs.) veya yaşlanma sürecine girmiş tüm ciltlerde önleyici ve tamamlayıcı bir tedavidir. IAL'in standart bir protokolü yoktur, tamamıyla doktorun hastanın ihtiyacı karşısındaki oluşturacağı tedavi protokoludur. Önerilen biçimi ise cildin bulunduğu konuma ve doktorun cilt analizi sonundaki verilerine bağlı kalmak şartıyla; haftada 1 enjeksiyondan toplam 3 veya dört enjeksiyon olarak önerilir. Yılda 2 kez tekrarlanması etkisinin uzun süre kalmasını sağlar.
 
Sonuçlar ne zaman ortaya çıkar ve ne gibi sonuçlar gözlenir?
2. günden itibaren ciltte nemlenmenin arttığı, cildin doku tonusunun daha kaliteli bir konuma geldiği gözlemlenir. Tedavinin tam sonucu hastanın durumuna göre de değişmekte olup ayrıca tedavi süresince hastadan bol miktarda su içmesini ve beslenmesine ve yaşamına özen göstermesi için tavsiyelerde bulunulur. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı bir yaşam tarzı tedavinin daha başarılı olasını ve uzun süre kalmasını sağlar.
 
Yan etkileri var mı? kimlerde IAL uygulaması sakıncalıdır?
Hiçbir yan etkisi yoktur. Ancak enjeksiyona bağlı iğne etkisiyle çok ufak kızarıklık, eritem vs. olabilir. Uygulamadan sonraki bir iki saat içinde tüm bu etkiler yok olur. İğneye yüksek hassasiyeti olan (Hipersensibilite) kişilerde uygulanmaz (bu tüm enjeksiyonlar için geçerlidir).
 
IAL uygulamadan önce ve sonra nelere dikkat etmek gerekir?
Doktor tarafından belirlenen bir tedavi protokolü olduğundan dolayı, doktor hastasının konumuna göre yapılması gerekenleri detaylarla belirtecektir. Ancak genel olarak önerilen bol su içilmesi ve varsa sigara ve içki tüketiminin mümkünse azaltılması, cildin güneşten korunması için gerekli ürünlerin doktor tarafından belirlenerek kullanılması başlıca dikkat edilecek hususlardır.