INNEA HYALÜRONİK

INNEA HYALÜRONİK BİO-CANLANDIRICI JEL

20 mg/ml Sodyum Hyalüronat içeren 2 ml’lik kullanıma hazır şırınga

INNEA BİOREVİTALİZAN HYALÜRONİK ASİT JEL NEDİR?

INNEA steril, doğada çözünebilir ve izotonik bir deri altı jelidir. Fizyolojik bir tampon içinde 20 mg/ml 'lik bir konsantrasyonda Streptococcus bakterileri tarafından üretilen ve orta moleküler ağırlığa sahip (1,2-1,8 x 106 Dalton) Hyalüronik asitten oluşmaktadır.


Bileşimi:
BİLEŞEN AÇIKLAMALAR
Sodyum Hyalüronat Ph. Eur.* güncel baskı
Apirojen Sodyum Klorür Ph. Eur.* güncel baskı
H2NaPO4 . 2H2O Ph. Eur.* güncel baskı
Na2HPO4.12H2O Ph. Eur.* güncel baskı
Na2HPO4.12H2O Ph. Eur.* güncel baskı

*Pharmacopoeia Europaea


NASIL ETKİ YAPAR?

Genç deri hyalüronik asitçe zengindir, ancak, zamanla doğal yaşlanma süreci içerisinde veya aşırı miktarda ve yanlış biçimde güneş ışığına maruz kalma sonucunda, bu içerik azalmaya başlar.


Hyalüronik asit, birbirini izleyen düz D-glukuronik ve N-asetil-D-glukozamin zincirlerinden oluşmuş doğal bir polisakkarittir ve deriyle bağ dokuları için önemli bir yapısal öğedir.


INNEA, deri altına enjekte edilerek, zarar görmüş derinin istenen Hyalüronik asit seviyelerine yeniden ulaşmasını sağlar.


Orta seviyedeki molekül ağırlığı sayesinde büyük bir su tutma kapasitesine sahiptir (kendi ağırlığının 1000 katına kadar) ve aynı zamanda önemli bir anti oksidan görevi de görür.GERÇEKTEN ETKİLİ Mİ?

Hayvansal olmayan ve stabilize edilmiş Hyalüronik asit içeren INNEA’nın deriye enjeksiyonu ile elde edilen klinik verilerin sonuçları bu ürünün derinin yaşlanmasını durdurmak için yenilikçi bir ürün olduğunu göstermektedir. İşlem sonrasında anaflaktik ya da immünolojik reaksiyonlar görülmemiş olması da en büyük avantajıdır.


INNEA’nın etkinliği ve güvenilirliği, ürünün göz çukuru çevresinde (periorbital bölge), dudak çevresinde ve alın bölgesinde kullanılmasıyla ispatlanmıştır.

INNEA ile tedavi edildikten 6 ay sonra hastaların alt ve üst deri yapısında ortalama %65-80’e varan önemli iyileşmeler görülmüştür.


Bu tatminkar sonuç derilerinin hidratasyonu, rengi, sıkılığı ve ışıltısında gözle görülür bir iyileşme olan ve uygulamadan hoşnut kalan hastalar tarafından da desteklenmiştir.


INNEA nın deri altına enjeksiyonu terlemeyle su kaybını azaltarak, su moleküllerinin bağlanmasını artırır ve böylece derinin tuttuğu su miktarını ve dolgunluğunu iyileştirir.


INNEA HANGİ DURUMLAR İÇİN UYGUNDUR?

• Epidermisin kalınlaştığı (sonuç olarak derinin sertleşmesi ve ışıltı kaybı meydana gelir) ve dermisin elastik liflerinin bozulduğu (kırışıklıklar) fizyolojik yaşlanma sürecinde etkilidir.


• Epidermisin yüzeysel travmaları sonucu meydana gelen izlerin (örn. Akne ve varis ) tedavisinde etkilidir.