Regenyal iDea

REGENYAL IDEA

Regenyal Idea cilt tarafından emilimi olan ( steril,apirojen / ateş yükselmesine yolaçmayan madde/ ve fizyolojik jel) ve yüzdeki derin ve ince kırışıklıkların giderilmesinde,çukurların önlenmesinde,volüm arttırmada ve dudak kenarı kontürü oluşturmada etkin bir dolgu maddesidir. Viskozitesinin yüksekliği nedeniyle yüz ifadesinin doğallığını bozmadan, cildin daha canlı ve daha genç görünmesini sağlar. Etken maddesi çapraz bağlı Hyalüronik Asittir.Bakteri fermantasyonu ile elde edilmiş olup hayvansal kaynak içermemektedir.

KOMPOZİSYONU:
Hyalüronik Asit (cross-linked) 25 mg
Tampon fosfat, Steril Su 1 g

AMBALAJ ÇEŞİTLERİ
Regenyal Idea 3 tip ambalaj ile satışa sunulmaktadır.

• 0,6 ml lik tek enjektör
• 1 ml lik tek enjektör
• 0,6 ml X 3 adet enjektör

KULLANIM ALANLARI:
Regenyal Idea yalnızca hekimler tarafında kullanılır ve 93/42/CEE MDD, numaralı CE sertifikasına sahiptir.Yüzde, aşağıda belirtilen bölgelere uygulanmaktadır:


• Nazolabial çizgiler


• Perioral kırışıklıklar,


• Akne sikatrisleri,


• Glabella kırışıklıkları,


• Frontal kırışıklıklar,


• Yüzün doku tonifikasyonuna ihtiyacı olan bölgelerinde; (yanaklar,çene,üst yanaklar,dudak kontürü) özellikle yaşlanmaya bağlı olarak yüzde oluşan elastikiyet kayıplarında volüm etkisi yaratmaktadır.Regenyal Idea ile yapılan uygulamanın tatmin edici sonucu cilt tipine,yaşa,hekimin tekniğine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

Dudak pembesine, dudak hacmine katkıda bulunmak amacıyla yapılır. Viskozitesi fazla olduğundan ‘’vermillon’’ içine yoğun yapılmamalıdır.

Regenyal Idea (27 G) lik steril ve Luer-Lock standart normlarında üretilmiş bir iğne ucuyla cilt altına enjekte edilir.
Regenyal Idea orta/derin dermis bölgesine uygulanır;uygulama tekniği hekimin düzeltme yapmak istediği bölgeye ve el deneyimine bağlı olarak da farklılık gösterebilir.
Uygulama sonunda uygulama yapılan bölgeye yapılan hafif bir el masajı ürünün daha iyi yayılmasını sağlar.

Normal şartlarda her enjeksiyon noktasına uygulanacak dozaj 0.5ml - 1 ml arasındadır.
Tek seansta 1,5 ml değerinin aşılmaması tavsiye edilmektedir.
Uygulamanın tekrarı için gerekli zaman aralığı , değişik faktörlere göre değerlendirilir;hastanın fizyolojik özellikleri (cilt tipi, metabolizması, anatomisi,yaşı) yaşam tarzı değerlendirilmesi gerekli faktörlerdir.Alınan sonucun korunması için her 6-12 ay da bir tekrarı gerekmektedir.

Regenyal Idea 2°C - 28°C arasında muhafaza edilmelidir.Dondurulmamalıdır.Sıcağa maruz bırakılmamalıdır.